15.2 C
vineri, mai 17, 2024

Rușinos: Gaz Metan – Concordia Chiajna 1-2

Gaz Metan continuă parcursul dezastruos din actualul sezon al Ligii I, medieșenii fiind învinși, luni seara, pe teren propriu de Concordia Chiajna cu scorul de 2-1, ilfovenii obținând prima victorie în acest sezon. La Mediaş, echipa lui Vasile Miriuţă a marcat prima prin Bud, dar golul nu a fost validat din cauza unei presupuse poziții de ofsaid. Tot Bud a ratat cea mai mare ocazie a primei reprize. După pauză, Chiajna a deschis scorul după o lovitură liberă, executată perfect de Ronaldo Deaconu, jucătorul sub 21 de ani al ilfovenilor. Gaz Metan a avut noroc în momentul în care Andrei Marc a nimerit bara, însă după numai un minut Paul Batin şi-a trecut în cont a doua reuşită din acest sezon. Finalul nu a fost uşor pentru Chiajna, mai ales că Patache şi Batin au fost eliminaţi. În prelungiri, Bălgrădean a salvat in extremis la o fază, dar nu a mai avut nicio şansă în faţa lui Golubovic. S-a terminat 1-2, a patra înfrângere consecutivă pentru Gaz Metan iar medieșenii rămân cu numai 4 puncte în clasamentul Ligii I. Etapa viitoare, Gaz Metan are parte de o partidă extrem de dificilă în deplasare, cu FCSB.

Grupul Motto lansează albumul „Totuși iubirea peste blestem”

Grupul Motto, în parteneriat cu Asociația Mediaș Cetate Seculară și Primăria Mediaș, organizează sâmbătă, 25 mai, de la ora...