Patinatorii sibieni s-au întors cu 37 de medalii de la naționale!

Cele mai citite

21040749_10155580999502398_606633699_nCampionatele Naționale de Patinaj Viteză-Role au confirmat încă o dată valoarea sportivilor de la Sibiu! Elevii antrenați de Cristina Andrei și Ion Armenciu au obținut nu mai puțin de 37 de medalii: 12 de aur, 17 de argint și 8 de bronz. Evenimentul s-a ținut la Cluj, în 19 august. Rezultatele au fost următoarele:
Juniori C
Cristian Popa, 4 medalii de argint
Patricia Cobășnean, 4 medalii de argint
Patrisia Camenita, 2 medalii de bronz
Juniori D
Andreea Gnandt, 3 medalii de aur
Octav Băra Gherman, 3 medalii de aur
Ștefan Oneț, 3 medalii de argint
Juniori E
David Nistor, 3 medalii de aur
Vlad Popa, 3 medalii de bronz
Klara Gnandt, 3 medalii de aur
Mara Regus, 3 medalii de argint
Daria Bozdog, 3 medalii de bronz
Juniori F
Mihai Berghea, 3 medalii de argint

spot_img
Ultimele știri

INTERVIU. Scriitorul Ion Radu Văcărescu: „Țara noastră este cea din urmă (de parcă am fi rămas la vremea Dinicului Golescu) la cititul cărților în...

Sibiul nu a fost niciodată lipsit de voci literare și culturale care să „facă istorie” și să responsabilizeze. Iar...

Știri pe același subiect