Grupa 2008 de la ACS Alma Sibiu a câştigat „Cupa Primăverii”

Cele mai citite

http://www.scoaladefotbal-sibiu.roMicuţii fotbaliştii născuţi în anul 2008 de la Asociaţia Club Sportiv Alma Sibiu au câştigat turneul „Cupa Primăverii”. Competiţia a avut loc ieri, în Sala de Sport a Liceului Constantin Noica din Sibiu (fosta Şcoală Generală nr.9). La eveniment s-au înscris cinci formaţii, pe lângă învingătorii au mai evoluat cei de la FC Avrig (7-0 pentru Alma), CSM Râmnicu Vâlcea (3-1), Şcoala de Fotbal Adrian Demian (3-1) şi CS Sebeş (3-0). Fiecare partidă a ţinut 30 de minute. Tudor Silaghi a fost golgeterul întrecerii. El a marcat de nouă ori. Raul Tincu a fost desemnat cel mai bun portar al zilei, iar Bogdan Soare printre cei mai buni jucători. Echipa ACS Alma 2008 este pregătită de antrenorul Sergiu Haidău. „Vreau să felicit băieţii pentru jocul bun şi foarte bun din aceste patru meciuri. Pentru locul I obţinut şi, pentru reuşitele celor trei juniori evidenţiaţi la sfârşitul turneului. Mă bucur că evoluăm de la un meci la altul, de la turneu la turneu. A fost un mini-turneu reuşit, atât din punct de vedere organizatoric, al arbitrajelor, cât şi ca atmosferă generală”, a declarat la finalul competiţiei, tehnicianul campionilor.

spot_img
Ultimele știri

ULTIMA ORĂ – Patru răniți, inclusiv trei minore, după un accident în județul Sibiu. Unul dintre șoferi A FUGIT

Un accident rutier grav s-a produs, duminică seara, pe Drumul Județean 106 S, între localitățile Vurpăr și Roșia.Potrivit informațiilor...

Știri pe același subiect