Trei medalii pentru CSM Mediaș la „Cupa Bistrița” la tenis de masă

Cele mai citite

8 sportivi ai Clubului Sportiv Municipal Mediaș au participat recent la „Cupa Bistrița” la tenis de masă, competiție care s-a desfășurat în perioada 15-18 martie. Este vorba de Diana Muntean, Mădălina Moga, Alina Moca, Beatrice Hila, Mara Moca, Gabriela Herciu, Cristian Cîndea și Călin Pușcașu. Aceștia au fost însoțiți de antrenorul Dan Daniel. În urma desfășurării partidelor, Diana Muntean a obținut medalia de argint la dublu și medalia de bronz la individual. De asemenea, Cristian Cîndea a obținut medalia de bronz la individual. Per total, 243 sportivi din 9 țări au participat ediția cu numărul 20 a Cupei Bistrița organizată în memoria antrenorului Gheorghe Bozga.

spot_img
Ultimele știri

ULTIMA ORĂ: „Singurul care poate scoate România din criză”. Patriarhul Daniel, propus OFICIAL pentru funcția de PREMIER

O propunere care poate stârni ample dezbateri a fost lansată duminică de Grupul parlamentar PACE – Întâi România.Parlamentarii formațiunii...

Știri pe același subiect