România a câștigat primele două meciuri de la Campionatul Mondial

Cele mai citite

Romania 3x3Naționala de Streetball U18 a României a început foarte bine ediția 2017 a Campionatului Mondial de 3 la 3. Baschetbaliștii Victor Bogdan, Radu Petrescu, Cătălin Miloș și Alexandru Coconea au învins în această dimineață selecționatele Ugandei și a Iordaniei. Ei s-au impus cu 18 la 8 în fața africanilor și 18 la 9 în fața asiaticilor. Întrecerea se desfășoară la Chengdu, în China. Competiția se poate vedea live pe youtube și pe site-ul FIBA. Aici puteți vedea cele 2 partide ale românilor (vs Uganda dupa o oră de la începutul filmării, vs Iordania după aproape 3 ore) :
https://www.youtube.com/watch?v=I4HMuxf811I

spot_img
Ultimele știri

ULTIMA ORĂ: „Singurul care poate scoate România din criză”. Patriarhul Daniel, propus OFICIAL pentru funcția de PREMIER

O propunere care poate stârni ample dezbateri a fost lansată duminică de Grupul parlamentar PACE – Întâi România.Parlamentarii formațiunii...

Știri pe același subiect