Veste mare, CSC Șelimbăr  rămâne încă un sezon în liga secundă!

Cele mai citite

Visul ”călăreților roșii” de a juca în liga secundă pentru al șaselea an consecutiv s-a îndeplinit. Cu puține minute în urmă, pe stadionul Măgura din Cisnădie, CSC Șelimbăr a câștigat meciul decisiv împotriva echipei CS Dinamo București. A fost 2-0 pentru gazde la capitolul unui meci în care formația noastră a fost echipa superioară în teren. Astfel, CSC Șelimbăr câștigă barajul cu dinamoviștii, 3-1 la general.

În meciul tur de la București, ”câinii roșii” și fotbaliștii lui Eugen Beza terminase la egalitate 1-1, după două goluri marcate pe finalul disputei. Astăzi, la Cisnădie lucrurile au fost asemănătoare, în sensul că prima repriză s-a încheiat 0-0 și cele două goluri au fost înscrise în ultimele 20 de minute ale meciului. Petrișor Petrescu a deschis scorul în minutul 74, după o lovitură de la unsprezece metri. Zece minute mai târziu, Patrick Vuc a stabilit scorul final al jocului, 2-0 pentru CSC Șelimbăr.

La final, fotbaliștii roș-negri au sărbătorit alături de suporteri și județul Sibiu are 1-0 în meciurile de baraj cu echipele din județul Ilfov, duminică urmând să înceapă al doilea duel între aceste două județe, FC Hermannstadt și FC Voluntari jucând baraj pentru Superliga, sibienii încercând să rămână în competiția principală a fotbalului românesc, pe când Voluntariul dorește să revină pe prima scenă.

spot_img
spot_img
Ultimele știri

Fără cozi la Podul Giurgiu-Ruse: plata online a taxei de trecere devine disponibilă din 15 iunie

Șoferii care tranzitează Podul Prieteniei Giurgiu-Ruse vor putea achita începând de luni, 15 iunie, ora 10:00, taxa de trecere...

Știri pe același subiect