Una din cele mai frumoase povești ale copilăriei se pregătește de un debut copleșitor pe marile ecrane. Este vorba de frumoasa Belle și bărbatul care îi fură inima cu magia din viața lui, the Beast.
Noi şi spectaculoase imagini din viitorul film Beauty and the Beast au fost lansate de publicaţia Entertainment Weekly, un preview convingător al live-action-ului ce îl are la cârmă pe Bill Condon, relatează Cinemagia. În decoruri şi costume superbe îi vedem pe Emma Watson, Luke Evans (Gaston), Josh Gad (Le Fou) şi Dan Stevens, în costumul masiv, sălbatic al Bestiei (Prinţul Adam).
„În animaţie, tatăl ei este inventatorul; am transferat această abilitate lui Belle. Am observat că nu există alte explicaţii în poveste legate de motivul pentru care ea este diferită şi, astfel, respinsă de ceilalţi, în afara faptului că îi plac cărţile. În restul timpului ce face, ne-am întrebat? Aşa că i-am îmbogăţit istoria personală şi am spus că a inventat o maşinărie de spălat, astfel ca, în loc să spele rufe, foloseşte acest timp pentru lectură. Am făcut astfel din Belle un inventator”, a explicat Emma Watson, cea care a fost aleasă pentru a interpreta rolul lui Belle.
Distribuţia filmului, ce va intra din 17 martie şi în cinematografele noastre, îi cuprinde şi pe Ewan McGregor (Lumiere), Stanley Tucci, Ian McKellen, Emma Thompson, Gugu Mbatha-Raw.
Imaginile sunt disponibile AICI.