FOTO: Accident cu două mașini și un TIR pe Valea Oltului, se circula alternativ

Cele mai citite

Accident cu două mașini și un TIR pe Valea Oltului. O femeie a pierdut controlul volanului, a intrat pe contrasens și s-a izbit într-un TIR apoi a ricoșat în altă mașină. Din fericire, în urma impactului nu au fost victime.
”Accidentul s-a produs  pe DN7, pe fondul vitezei neadaptate în curbă, o conducătoare auto de 49 de ani din Brașov, care circula spre Sibiu, a pătruns pe contrasens și a intrat în coliziune cu un autocamion, ricoșând apoi în turismul din spatele autocamionului. În zonă se circulă alternativ.” a declarat Elena Welter, purtător de cuvânt al IPJ Sibiu
Polițiștii fac acum cercetări pentru a stabili cu exactitate cauzele producerii accidentului. Traficul rutier este îngreunat, se circulă alternativ, pe un singur sens de mers, până când carosabilul va fi eliberat.

spot_img
Ultimele știri

Darko Pandurović: „Baschetul nu e doar despre tactică, e despre caracter și bucuria de a munci”

De șapte ani în România, sârbul Darko Pandurović a devenit o figură emblematică pentru baschetul juvenil de la noi....

Publicitate

spot_img

Știri pe același subiect