17.4 C
Sibiu
vineri, aprilie 18, 2025

Șoferi amendați în cadrul acțiunii Blitz organizată de polițiștii sibieni

Cele mai citite

Nu mai puțin de 10 sancțiuni contravenționale au fost aplicate în 3 ore de acțiuni, desfășurate în sistem Blitz în mediul rural.

Sâmbătă, în intervalul orar 7-10, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Avrig au continuat activitățile în sistem „Blitz”, pentru prevenirea accidentelor rutiere. Acțiunile polițiștilor rutieri și de ordine publică s-au desfășurat în localitățile Avrig, Mârșa, Racovița și Porumbacu de Jos.

În cele trei ore, polițiștii au aplicat 10 sancțiuni contravenționale, din care 8 la regimul rutier. Din cele 8 sancțiuni contravenționale, 7 au fost aplicate pentru nerespectarea regimului legal de viteză. În cadrul acțiunilor, au fost legitimate 32 de persoane și controlate 25 de autovehicule, iar 17 conducători au fost testați cu aparatul etilotest.

FOTO: Arhivă

Urmărește Sibiu 100% în Google News

Publicitate
Ultimele știri

O tânără din România și-a dat în judecată părinții pentru a obține o pensie lunară de 2.000 de lei

O tânără de 21 de ani din București și-a dat în judecată părinții anul trecut pentru a-i obliga pe...

Publicitate

spot_img

Știri pe același subiect