Trei sibience au obținut Locul I la atletism

Cele mai citite

În 20 iunie a.c., pe Stadionul „Iolanda Balaș Soter” din capitală s-a desfășurat Campionatul Municipal București / Cupa Municipiului București.

La atletism, trei sibience s-au clasat pe locul I, dominând probele de juniori.

Cele trei campioane sunt:

Publicitate

Tabita Teușan – Locul I la proba de 400 m, cu timpul de 56.27 secunde.

Ștef Raluca Maria: Locul I la proba de 400 m plat, la categoria U20, cu timpul de 57,83, record personal, antrenor prof Adrian Drăgan;

Shanice-Dzifa AKABAH – Locul I la proba de triplu salt cu PB – 12.33m;

Ștef Raluca Maria

Felicitări câștigătoarelor și succes maxim pe mai departe!

Îți mulțumim pentru că ai ales să te informezi din Sibiu 100%. Dacă vrei să afli și mai multe povești, interviuri și vești bune în fiecare zi, susține-ne cu o recenzie – dă click AICI

spot_img
Ultimele știri

FOTO: Incendiu în Sibiu! Un bărbat a ajuns la spital după ce un container a fost cuprins de flăcări

Momente de panică pe Calea Șurii Mici din municipiul Sibiu, unde un incendiu puternic a izbucnit la un container.Flăcările...

Știri pe același subiect