7.4 C
Sibiu
luni, aprilie 20, 2026

Traficul de tranzit deviat pe DN1 în acest sfârşit de săptămână

Cele mai citite

începând de sâmbătă, 30 octombrie, de la ora 6 dimineaţa, traficul de tranzit – inclusiv traficul greu – va fi deviat pe DN1 pe următoarea rută: Bulevardul Vasile Milea, Piaţa Unirii, strada Andrei Şaguna, Şoseaua Alba Iulia şi ieşire spre Sebeş către Aeroport. Devierea va fi în vigoare până luni, 1 noiembrie, la ora 6 dimineaţa. Această măsură a fost luată pentru executarea lucrărilor la drum în zona Târgul Fânului.

De asemenea, devierea temporară în direcţia Alba Iulia şi Cluj Napoca a traficului de pe strada Malului să se facă pe strada Autogării – Distribuţiei – Lemnelor – Reconstrucţiei – Lungă – Calea Şurii Mari. în contextul acestei devieri, strada Lemnelor, pe care în mod normal traficul se desfăşoară pe două sensuri, va fi cu sens unic, dinspre strada Distribuţiei spre strada Kogălniceanu.

Se va restricţiona de asemenea şi traficul pe strada Cibinului, de la Piaţa Cibin spre Podul Virola. Circulaţia pe strada Rusciorului, dinspre strada Lungă spre strada Râului, se va devia pe strada Râului.

Publicitate

 

spot_img
Ultimele știri

Fabulos: a fost câștigat cel mai mare premiu din istoria jocului Joker. Suma este AMEȚITOARE

Un nou record absolut a fost stabilit în lumea jocurilor de noroc din România: cel mai mare premiu din...

Publicitate

spot_img

Știri pe același subiect