Prima doamnă, Carmen Iohannis, a fost prezentă duminică la Sibiu, pentru a vota la alegerile locale.
Carmen Iohannis a venit fără soțul său și a votat la secția de votare 68, respectiv la Școala nr. 4. Prima doamnă a declarat că a votat pentru ca Sibiul să ajungă să fie iubit la fel de mult de vizitatori, precum îl iubesc sibienii.
„Votez ca să se continue proiectele începute în Sibiu și pentru ca orașul nostru să rămână sau să devină și mai frumos și să ne bucurăm de el în continuare. Să fie unul din orașele cele mai dorite din lume, să fie vizitat și iubit precum îl iubim și noi”, a declarat doamna Iohannis.
Întrebată dacă prezența la vot este importantă, Carmen Iohannis a declarat că este bine ca sibienii să vină să își facă datoria față de țară.
„Este foarte importantă prezența la vot. Fiecare ar trebui să vină să își exprime dorința, pentru că este o datorie de onoare și o necesitate”, a adăugat prima doamnă.
Intră AICIpentru declarația video a lui Carmen Iohannis.