Trei şoferi s-au ales cu dosare penale în doar 24 de ore

Cele mai citite

În ultimee 24 de ore, trei şoferi s-au ales cu dosar penale. Doi dintr ei s-au urcat băuţi la volan iar cel de-al treilea a condus fără permis şi a încercat să fugă de poliţişti.
Unul dintre şoferii băuţi a fost prins de poliţişti pe DN1, în apropierea intersecţiei cu drumul judeţean spre Săcădate. Acesta a fost oprit de poliţişti iar în urma verificărilor s-a constatat că avea o alcoolemie de 0,41 mg/l alcool pur în aerul epirat. Bărbatul de 60 de ani din Avrig este acum cercetat penal pentru conducere sub influenţa băuturilor alcoolice. Alt şofer, de 45 de ani din Galaţi, a fost depistat băut la volan în locaitatea Micăsasa. El avea o alcoolemie de 0,56 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Un localnic din Fofeldea s-a urcat la volan deşi nu are permis de conducere. Tânărul de 28 de ani a atras atenţia poliţiştilor pentru că în momentul în care acesta i-a văzut a virat brusc pe o strada lăturalnică iar după aproximativ 200 de metri a abandonat maşina şi a încercat să fugă. El a fost prins de oamenii legii iar acum s-a ales cu dosar penal pentru conducere fără permis.

spot_img
Ultimele știri

Românii plătesc din nou mai mult la pompă. Motorina, tot mai aproape de 11 lei

Românii plătesc din nou mai mult la pompă. Prețul motorinei se apropie tot mai multe de pragul de 11...

Știri pe același subiect