FOTO: Un pod nou a fost construit în centrul localității Sadu

Cele mai citite

Un pod nou-nouț a fost construit de Consiliul Județean Sibiu în centrul localității Sadu, lucrările fiind finalizate.

De investiția în valoare de 6,8 milioane lei, se vor bucura comunitățile din Sadu și Râu Sadului, ai căror elevi au primit recent microbuze școlare electrice, achiziționate de Consiliul Județean.

“Fiecare investiție pe care o facem în județul nostru oferă comunităților condiții mai bune de trai și acces facil, crescând totodată atractivitatea zonei din punct de vedere social, turistic și economic”, a transmis vicepreședintele Vlad Vasiu, prezent la momentul deschiderii traficului pe noul pod.

Pentru realizarea celei mai recente investiții a administrației județene au fost obținute fonduri nerambursabile în valoare de 6,8 milioane lei, prin Programul “Anghel Saligny”.

Publicitate

Urmărește Sibiu 100% în Google News

spot_img
Ultimele știri

INTERVIU. Scriitorul Ion Radu Văcărescu: „Țara noastră este cea din urmă (de parcă am fi rămas la vremea Dinicului Golescu) la cititul cărților în...

Sibiul nu a fost niciodată lipsit de voci literare și culturale care să „facă istorie” și să responsabilizeze. Iar...

Știri pe același subiect