Luni începe campania Curățenia de Toamnă în Mediaș

Cele mai citite

Luni, 2 octombrie, începe campania Curățenia de Toamnă în municipiul Mediaș, care se va desfășura până în data de 10 noiembrie.

Această campanie presupune ample activități de salubrizare a domeniului public, constând în îndepărtarea pământului și nisipului acumulat la bordură, măturat mecanizat, întreținerea manuală a părții carosabile, a trotuarelor și a zonelor verzi, colectarea deșeurilor abandonate pe domeniul public și privat al municipiului Mediaș.

Până în 10 noiembrie, operatorul de salubritate va igieniza toate cartierele, dar va colecta și deșeurile vegetale și pe cele abandonate.

Societatea a lansat și un apel către medieșeni, care sunt rugați să respecte programul de colectare a deşeurilor vegetale aşa cum este el stabilit în calendarul operatorului de salubritate EcoSal.

Publicitate

În Mediaș s-a desfășurat și Campania Curățenia de Primăvară, în intervalul 13 martie-14 aprilie.

Urmărește Sibiu 100% în Google News

spot_img
spot_img
Ultimele știri

Zelenski acceptă înghețarea frontului: condiția-cheie pentru oprirea războiului din Ucraina

Președintele Ucrainei, Volodimir Zelenski, a declarat că este dispus să accepte înghețarea actualei linii a frontului ca parte a...

Știri pe același subiect