Inspectoratul Judeţean de Poliţie îşi deschide porţile pentru copii în perioada 18-25 mai, în cadrul programului naţional „Şcoala Altfel”. Profesorii care vor să îşi ducă elevii la poliţie să îşi anunţe vizita până cel târziu pe data de 22 mai.
„Însoțiți de polițiști, în cadrul Zilei Porților Deschise musafirii noștri vor putea vizita Centrul Operațional, Serviciul Criminalistic, vor face cunoștință cu o grupă de „mascați” ai Serviciului de Acțiuni Speciale și, nu in ultimul rând, cei interesați pot obține informații de la polițiștii de resurse umane referitoare la oferta educațională a Școlilor și Academiei de Poliție.” a declarat Luciana Lazăr, purtător de cuvânt al IPJ Sibiu
Pentru o organizare cât mai bună a evenimentului, şcolile interesate sunt rugate să îşi anunţe prezenţa până la data de 15 mai, resepctiv 22 mai, printr-o scrisoare de intenţie pe adresa de e-mail [email protected] în care vor preciza data la care vor vizita Inspectoratul de Poliție al Județului Sibiu, precum și tabelul cu numele elevilor participanți.




