VIDEO: Lovitură de 10.000 de lei într-o locuință din Hamba. Suspectul, reținut de polițiști

Cele mai citite

Un bărbat în vârstă de 56 de ani, din localitatea Hamba, a fost reținut de polițiștii din cadrul Secției nr. 1 Poliție Rurală Șelimbăr, fiind cercetat penal pentru furt calificat, după ce ar fi sustras bunuri în valoare de aproximativ 10.000 de lei din locuința unei femei.

Potrivit anchetatorilor, fapta ar fi avut loc în data de 25 iunie, în jurul orei 11:00.

În urma cercetărilor efectuate, polițiștii au stabilit că bărbatul ar fi pătruns în imobilul situat în Hamba, aparținând unei femei de 41 de ani din Mediaș, de unde ar fi sustras mai multe bunuri, provocând un prejudiciu estimat la aproximativ 10.000 de lei.

Pe baza probelor administrate în dosar, la data de 30 iunie, polițiștii au dispus reținerea suspectului pentru 24 de ore.

Publicitate

Acesta a fost încarcerat în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă Alba.

Ulterior, Parchetul de pe lângă Judecătoria Sibiu a dispus, începând cu data de 1 iulie, măsura controlului judiciar pentru o perioadă de 60 de zile.

Cercetările continuă sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sibiu, pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs fapta.

Îți mulțumim pentru că ai ales să te informezi din Sibiu 100%. Poate ai informații din comunitate și vrei să le împărtășești cu noi. Scrie un mesaj pe e-mail [email protected] sau WhatsApp 0752.060.007

spot_img
Ultimele știri

România, pe primul loc la Balcaniada de Fizică 2026: două medalii de aur și două de argint pentru elevii români

Elevii români au obținut o performanță remarcabilă la Balcaniada de Fizică 2026, desfășurată în perioada 27–30 iunie la Istanbul,...

Știri pe același subiect