17.9 C
Sibiu
vineri, septembrie 22, 2023

Accident rutier cu 3 autoturisme din cauza nepăstrării distanței

Cele mai citite

Trei autoturisme au fost implicate într-un accident rutier, vineri după amiaza pe strada Andrei Șaguna, din municipiul Mediaș.

Este vorba despre o coliziune în lanț în care au fost implicate 3 autoturisme, produsă pe fondul nepăstrării distanței de siguranță, conducătorul auto care nu ar fi păstrat distanța fiind un localnic în vârstă de 27 de ani.

banner
banner
banner
banner

Acesta a intrat în coliziune cu autoturismul din fața sa, condus de către un alt localnic în vârstă de 53 de ani, proiectându-l în autoturismul condus înainte de către un tânăr în vârstă de 20 de ani, din Boian.

Conducătorul auto în vârstă de 53 de ani a fost rănit în urma impactului. Acesta a primit îngrijiri medicale din partea unui echipaj al Ambulanței Mediaș, care l-a transportat la Compartimentul Primire Urgențe Mediaș pentru investigații suplimentare.

Polițiștii rutieri medieșeni au demarat o anchetă în acest caz.

Urmărește Sibiu 100% în Google News

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

spot_img
spot_img
Ultimele știri

FOTO: Egal cu un om în plus: FC Hermannstadt – FCSB 2-2

FC Hermannstadt și FCSB au terminat la egalitate, 2-2, într-o partidă în care sibienii avut un jucător în plus...
spot_img
Shortcode field is empty!

Știri pe același subiect