Mai mulţi locatari ai unui bloc din Sibiu, evacuaţi de pompieri

Cele mai citite

7 locatari ai unui bloc de pe Şoseaua Alba Iulia din municipiul Sibiu au fost evacuaţi de către pompieri, joi dimineaţa.
În urma unui apel venit pe numărul de urgență 112 referitor la degajarea de fum pe scara unui bloc din municipiul Sibiu, de pe Şoseaua Alba Iulia, ISU Sibiu a intervenit cu trei autospeciale de stingere dintre care o autoscară precum și un echipaj SMURD. Pompierii au stabilit că fumul provine din subsolul blocului.
Preventiv, pompierii au dispus evacuarea a 7 locatari din bloc. Cele 7 persoane nu au nevoie de îngrijiri medicale.
„În urma verificărilor efectuate s-a identificat în subsolul blocului mai multe materiale textile care ardeau mocnit. Au fost aerisite casa scării și subsolul, iar locatarii evacuați au revenit în siguranță în apartamente”, a declarat purtătorul de cuvânt al ISU Sibiu, Alina Voina.
 

spot_img
Ultimele știri

OnlyFans schimbă relațiile dintre oameni? Cum transformă economia intimității corpul într-un produs și afectează cultura întâlnirilor

În era platformelor digitale, relațiile dintre oameni trec printr-o transformare profundă. Tot mai mulți sociologi și comentatori culturali susțin...

Știri pe același subiect