VIDEO: Doi minori dispăruți, recuperați de jandarmii sibieni din zona refugiului Cânaia

Cele mai citite

Miercuri după amiaza, în urma unui apel prin 112, un bărbat din Rășinari a sesizat faptul că, de ieri, de la ora 16 nu reușește să îl mai contacteze pe tânărul în vârstă de 16 ani, pe care îl are în grijă.

În cursul zilei de ieri, acesta ar fi plecat în mod voluntar înspre stațiunea Păltiniș, într-o drumeție împreună cu un prieten de aceeași vârstă.

„Bărbatul a încercat să ia legătura cu minorul, telefonic, însă fără succes.

În urma acestei sesizări, jandarmii montani din cadrul Postului Montan Păltiniș, alertați cu privire la faptul că cei doi tineri s-ar afla pe un traseu turistic, într-o zonă unde nu pot fi contactați telefonic, au pornit imediat în căutarea lor.

Publicitate

În scurt timp, cei doi băieți au fost găsiți de jandarmii montani, în zona refugiului Cânaia.

Jandarmii au predat minorii polițiștilor sibieni, care, după ce au constatat că cei doi nu au fost victime ale niciunei infracțiuni, i-au ajutat pe copii să se întoarcă acasă”, a transmis Jandarmeria Sibiu.

Urmărește Sibiu 100% în Google News 

spot_img
spot_img
Ultimele știri

SCANDAL DUPĂ RETROGRADARE! Suporterii sibieni au răbufnit: „Ați făcut orașul de râs! Ne-ați băgat în B, mercenarilor! Dezbrăcarea!”

Hermannstadt a avut una dintre cele mai dureroase seri din istoria recentă a clubului și a fost nevoită să...

Publicitate

spot_img

Știri pe același subiect