12.2 C
Sibiu
joi, noiembrie 13, 2025

FOTO: Echipa de robotică a SNG Mediaș a donat 100 de viziere Spitalului Municipal din oraș

Cele mai citite

Componenții echipei de robotică din cadrul Colegiului Școala Națională de Gaz Mediaș au realizat un prim lot de 100 de viziere pe care le-ai donat Spitalului Municipal Mediaș.
Elevii Școlii Naționale de Gaz din municipiu au decis să sprijine personalul medical al spitalului din oraș și au început confecționarea de viziere. Un prim lot de 100 de viziere a fost deja donat Spitalului Municipal Mediaș. Confecționarea vizierilor de către echipa de robotică din cadrul Colegiului Școala Națională de Gaz Mediaș va continua și în perioada următoare.
„Salutăm cu bucurie implicarea elevilor componenți ai echipei de robotică SNGine Team din cadrul Colegiului Școala Națională de Gaz Mediaș în campania de susținere a cadrelor medicale de la Spitalul Municipal Mediaș în această perioadă dificilă pentru noi toți.
Mulțumiri tuturor celor care au participat la această acțiune de voluntariat dar in special coordonatorilor Alex Deac, Clari Achimeț, Malcea Robert care au realizat un prim lot de 100 de viziere pe care le-au donat cu tot dragul acolo unde este nevoie.
Vă mulțumim copii frumoși pentru tot ceea ce realizați, suntem mândri ca faceți parte din marea familie a CSNG-ului și prin astfel de acțiuni demonstrați că, mai presus de toate, contează să fii om”, este mesajul postat pe pagina de Facebook a Colegiului Școala Națională de Gaz Mediaș.

Publicitate
spot_img
Cick
Ultimele știri

Tânără din Sibiu, înșelată online cu 3.000 de lei. A plătit pentru un telefon pe care nu l-a mai primit

Miercuri, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Sibiu au reținut un tânăr în vârstă de 20 de ani, din județul...

Publicitate

spot_img

Știri pe același subiect