Doi jucători au fost împrumutați de FC Hermannstadt

Cele mai citite

FC Hermannstadt a împrumutat doi jucători în ligile a doua și a treia pentru ca aceștia să strângă mai multe meciuri.

Astfel, mijlocașul ofensiv Luca Mitrică și fundașul central Vlăduț Popa au fost împrumutați pentru un sezon la C.S.Tunari (Liga 2) și Metalurgistul Cugir (Liga 3).

În acest fel, cei doi jucători vor avea ocazia să bifeze mai multe minute jucate.

„Ne dorim ca acești doi tineri să strângă multe meciuri și evoluții consistente. Avem încredere în potențialul lor! Succes, Luca! Succes, Vlăduț!, a transmis FC Hermannstadt pe pagina oficială de Facebook.

Publicitate

Urmărește Sibiu 100% în Google News

spot_img
Ultimele știri

ULTIMA ORĂ: Tânăr STRIVIT de un tractor în Șmig. Elicopterul SMURD a fost chemat de urgență

Un grav accident s-a produs, sâmbătă, în localitatea Șmig, unde un tânăr de 24 de ani a fost prins...

Știri pe același subiect