Cresc salariile angajaților din instituțiile de siguranță națională

Cele mai citite

Angajații din instituțiile de siguranță națională vor avea venituri mai mari, a decis în cursul zilei de joi Guvernul.

Toți angajații din sistemul de ordine publică, siguranță națională și apărare vor primi o majorare de până la 30% din solda de funcție, anunță tvrinfo.ro

Totodată, se dublează față de anul 2018 acea indemnizație care le este acordată militarilor pentru delegare, dar și pentru detașare.

Guvernul ar putea să creeze un cadru legal pentru ca militarii să fie plătiți în momentul în care merg să facă cursuri de perfecționare sau urmează studii universitare.

Publicitate

Este vorba despre acele zile în care militarii participă la cursuri să figureze ca zile de muncă.

Urmărește Sibiu 100% în Google News

spot_img
Ultimele știri

ULTIMA ORĂ: Tânăr STRIVIT de un tractor în Șmig. Elicopterul SMURD a fost chemat de urgență

Un grav accident s-a produs, sâmbătă, în localitatea Șmig, unde un tânăr de 24 de ani a fost prins...

Știri pe același subiect