Valoarea tichetelor de masă va crește de la 1 iulie

Cele mai citite

Valoarea tichetelor de masă va crește de la 1 iulie, după ce președintele Klaus Iohannis a promulgat legea care stabilește sumele și creșterea acestora.

Președintele Klaus Iohannis a promulgat legea care va crește valoarea tichetelor de masă cu 50%. Legea de modificare a legislației existente mărește suma acordată prin tichetele de masă la 30 de lei pentru bonurile folosite de români.

Angajații de la stat și privat care primesc vouchere de vacanță, vor putea plăti cu ele și taberele copiilor organizate în țară.

În momentul de față, un tichet de masă are valoarea de 20,17 lei, iar valoarea totală a tichetelor acordate lunar este de 443.74 de lei. Astfel, după ce va fi majorată la 30 de lei, valoarea lunară ar urma să fie 660 de lei per angajat.

spot_img
spot_img
Ultimele știri

ULTIMA ORĂ – Accident grav în Șeica Mare: un minor pe trotinetă electrică a ajuns la spital

Un copil în vârstă de 12 ani a fost rănit, duminică, într-un accident rutier produs pe strada Principală din...

Știri pe același subiect