Elevii de la Școala Națională de Gaz Mediaș, la un proiect Erasmus privind siguranța pe internet

Cele mai citite

În perioada 30 octombrie – 3 noiembrie, 22 de elevi de la specializarea Matematică Informatică clasele a XI –a și a XII –a și 3 profesori de la Colegiul „Școala Națională de Gaz” Mediaș, participă la proiectul Erasmus+ denumit „Siguranța pe internet” derulat în Paralia Katerini, Grecia.

„Proiectul vizează să satisfacă nevoia exprimată de elevii și profesorii școlii privind utilizarea în condiții de siguranță a resurselor informatice în procesul de învățare, dezvoltarea abilităților de comunicare, de aprofundare asupra educației pentru mediu și de promovare a valorilor europene astfel încât să formeze elevilor abilități și atitudini care să susțină dezvoltarea lor personală.

În același timp, elevii participanți au posibilitatea de a comunica eficient într-o limbă de circulație internațională și de a-și dezvolta abilitățile de lucru în echipă, aspecte atât de necesare în vederea viitoarei lor dezvoltări personale și profesionale din societatea multiculturală de astăzi” se arată într-un comunicat de presă al Colegiului Școala Națională de Gaz”, au transmis reprezentanții Colegiului.

Urmărește Sibiu 100% în Google News

spot_img
Ultimele știri

OnlyFans schimbă relațiile dintre oameni? Cum transformă economia intimității corpul într-un produs și afectează cultura întâlnirilor

În era platformelor digitale, relațiile dintre oameni trec printr-o transformare profundă. Tot mai mulți sociologi și comentatori culturali susțin...

Știri pe același subiect