17.9 C
Sibiu
vineri, septembrie 22, 2023

Arest preventiv pentru cei doi sibieni cercetați pentru trafic de droguri de risc și de mare risc

Cele mai citite

Cei doi sibieni cercetați pentru trafic de droguri de risc si de mare risc au fost arestați preventiv pentru următoarele 30 de zile.

Judecătorul de drepturi și libertăți din cadrul Tribunalului Sibiu a dispus față de cei doi sibieni arestarea preventivă pentru 30 de zile. Persoanele în cauză au fost încarcerate în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă din cadrul I.P.J. Sibiu.

banner
banner
banner
banner

Vă reamintim faptul că polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Sibiu din cadrul Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Alba Iulia, împreună cu procurorii D.I.I.C.O.T. – Biroul Teritorial Sibiu, au efectuat 4 percheziții domiciliare, în județul Sibiu, la persoane bănuite de comercializarea de droguri de risc și de mare risc.

Din cercetări a reieșit că, din anul 2022 și până în prezent, persoanele cercetate ar fi vândut droguri din categoria celor de risc și de mare risc (cannabis, cocaină) mai multor consumatori din județul Sibiu.

„În urma perchezițiilor, polițiștii au depistat și ridicat mai multe recipiente cu inflorescențe de cannabis, plicuri transparente, care conțineau substanțe interzise porționate pentru vânzare, sume de bani, cântare electronice și telefoane mobile, susceptibile a fi fost utilizate în activitatea infracțională.

De asemenea, într-o locație percheziționată, a fost descoperită o cultură indoor de plante, din genul cannabis, precum și componentele electronice ale unui kit de creștere.

Ca urmare a probatoriului administrat în cauză, s-a luat măsura reținerii, pentru 24 de ore, a 2 bărbați, de 30, respectiv 31 de ani, ambii din municipiul Sibiu”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Sibiu, Elena Welter, despre perchezițiile din acest dosar.

Urmărește Sibiu 100% în Google News

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

spot_img
spot_img
Ultimele știri

FOTO: Egal cu un om în plus: FC Hermannstadt – FCSB 2-2

FC Hermannstadt și FCSB au terminat la egalitate, 2-2, într-o partidă în care sibienii avut un jucător în plus...
spot_img
Shortcode field is empty!

Știri pe același subiect