Polițiștii sibieni au pus în aplicare un mandat de arestare preventivă emis pe numele unui tânăr de 27 de ani din județul Vâlcea, căutat pentru infracțiuni informatice.
Potrivit Inspectoratului de Poliție Județean Sibiu, bărbatul a fost identificat în seara zilei de 19 iunie, în jurul orei 21:15, pe raza municipiului Sibiu, în urma activităților desfășurate de polițiștii Biroului Investigații Criminale.
Pe numele acestuia, Judecătoria Sectorului 1 București emisese încă din 7 aprilie un mandat de arestare preventivă, într-un dosar care vizează săvârșirea unor infracțiuni informatice.
După identificare și reținere, tânărul a fost escortat și încarcerat în Centrul de Arestare Preventivă Alba Iulia, unde va rămâne la dispoziția autorităților judiciare.
Îți mulțumim pentru că ai ales să te informezi din Sibiu 100%. Poate ai informații din comunitate și vrei să le împărtășești cu noi. Scrie un mesaj pe e-mail [email protected] sau WhatsApp 0752.060.007



