George Simion îl invită pe Adrian Veștea la sediul AUR: „România are nevoie de reconciliere națională”

Cele mai citite

Președintele AUR, George Simion, a declarat luni că formațiunea sa nu susține actualul Guvern condus de Adrian Veștea. În același timp, liderul AUR a lansat o invitație publică către Veștea, solicitându-i să se prezinte la sediul partidului până la ora 20:00, relatează Mediafax.

Simion a subliniat necesitatea unei „reconcilieri naționale”, afirmând că, potrivit informațiilor vehiculate în mass-media, rolul AUR ar fi unul important în contextul politic actual. „Am auzit că este nevoie de AUR”, a declarat acesta, reiterând deschiderea pentru dialog politic.

Îți mulțumim pentru că ai ales să te informezi din Sibiu 100%. Dacă vrei să afli și mai multe povești, interviuri și vești bune în fiecare zi, susține-ne cu o recenzie – dă click AICI

spot_img
Ultimele știri

ANAF destructurează o rețea de firme-fantomă din livrările de mâncare: prejudiciu de peste 23 milioane lei și peste 50 de societăți implicate

Direcția Generală Antifraudă Fiscală din cadrul ANAF a anunțat destructurarea unei rețele complexe de evaziune fiscală din sectorul livrărilor...

Știri pe același subiect