ACS Champions s-a calificat în primele 4 echipe ale țării

Cele mai citite

Formația sub 15 ani a celor de la ACS Champions Sibiu a ajuns foarte aproape de o medalie națională. Voleibalistele pregătite de Andrei și Sabin Sopa au reușit să se califice în semifinalele Campionatului Național, după 2 victorii și o înfrângere în faza grupelor turneului final. A fost o calificare inextremis decisă la punctaveraj.

ACS Champions U15 a început turneul superb, cu 2 victorii. Sibiencele au învins 3-1 CSM București și 3-0 Viitorul Florești. În cel de-al treilea joc, ele nu au putut repeta victoria și au pierdut 0-3 cu echipa din Arad, ProVolei.

După aceste rezultate, ACS Champions s-a calificat de pe locul secund în grupă și va evolua în semifinalele Campionatului Național de volei feminin.

spot_img
spot_img
Ultimele știri

Fără cozi la Podul Giurgiu-Ruse: plata online a taxei de trecere devine disponibilă din 15 iunie

Șoferii care tranzitează Podul Prieteniei Giurgiu-Ruse vor putea achita începând de luni, 15 iunie, ora 10:00, taxa de trecere...

Știri pe același subiect