16.2 C
vineri, mai 17, 2024

Final de Campionat European pentru Andrei Muntean. Gimnastul sibian a terminat întrecerea franceză cu un loc 5 la paralele

Andrei Vasile Muntean mareNota 15.133 nu a fost suficientă pentru ca Andrei Muntean să urce pe podiumul Campionatului European de seniori. Gimnastul român a terminat pe poziţia a cincea, în proba de la paralele. Sibianul a intrat penultimul în competiţie, dar nu a putut urca decât numai două locuri faţă de calificări. Celălalt tricolor prezent în ultimul act al concursului de ieri, Marius Berbecar, s-a descurcat mai bine. Bistriţeanul a obţinut medalia de argint. Distincţie ce nu mai fusese luată de un gimnast din ţara noastră, la paralele, de 28 de ani
• 8. Petro Pahniuk (Azerbaidjan) 14,966
Campioantul European de Gimnastică Artistică s-a desfăşurat în perioada 13-19 aprilie, la Montpellier. Turneul a adus la start 167 de gimnaşti, din 38 de ţări. Andrei Muntean este un produs al Sibiului. El a fost format la Şcoala Sportivă, loc unde a început gimnastica de performanţă alături de antrenoarea Carmen Roşianu.

Aproape 800 de sibieni și medieșeni au participat la Bursa Generală a Locurilor de Muncă

120 de persoane au fost selectate pentru angajare în cadrul Bursei Generale a Locurilor de Muncă.Astăzi s-a desfăşurat „Bursa...