luni, iulie 15, 2024

Sibieni premiaţi la Campionatul Naţional de Taekwon-do

Publicitate

Cele mai citite

Opt elevi ai Clubului Puma din Sibiu au fost premiaţi cu locul al II-lea în cadrul Campionatului Naţional de Taekwondo de la Oradea. Campionatul a avut loc în weekend-ul trecut şi a fost destinat copiilor. Cştigătorii au fost Remus Stolnicu, Manuel Matei, Bogdan Robitu, Georghe Radu, Daniel Dobrin, Maria Frandes, Marius Dancu şi Ionuţ Niţă. Copiii au fost antrenaţi de Ciprian Banea şi Alin Lazurca. La campionatul de la Oradea au participat 98 de sportivi legitimaţi la 15 cluburi din ţară.Concursul a fost destul de puternic. Am obţinut 15 medalii şi locul doi pe ţară. Copiii sunt fericiţi că s-au întors cu medalii şi spun că vor să-şi îmbunatăţească rezultatele la competiţiile care urmează, a de­clarat antrenorul Ciprian Badea de la Clubul Puma Sibiu.

Publicitate

Publicitate

spot_img
Ultimele știri

Urmează faza națională a olimpiadei ”Meşteşuguri artistice tradiţionale”

În perioada 18 – 21 iulie 2024, Muzeul ASTRA din Sibiu va găzdui cea de a XXVII-a ediție a...