Până pe 31 martie sibienii mai au posibilitatea să-şi plătească taxele şi impozitele datorate Primăriei Sibiu pentru primul semestru de plată a taxelor şi impozitelor. Însă, sibienii nu se grăbesc deloc cu plata acestora. Dacă anul trecut pâna pe 18 martie se strânsese un număr de 12,8 milioane de lei, până acum s-au strâns 11,8 milioane de lei. Este foarte important ca fiecare dintre noi să ne achităm de această datorie pentru că aceşti bani vor fi folosiţi în investiţiile din oraş, a declarat primarul Klaus Iohannis. (G.M)
Actualizat:
Mai sunt doar câteva zile de plată a taxelor şi impozitelor locale
Cele mai citite
Ultimele știri
VIDEO/FOTO: Grindina a lovit Biertanul. ANM a emis Cod Portocaliu pentru multe localități din Sibiu
A plouat cu gheață, sâmbătă după amiaza, în județul Sibiu, mai multe localități fiind sub avertizare Cod Portocaliu de...
Articolul precedent
Articolul următor




