Rațele salvate ieri sunt bine!

Cele mai citite

Cele două rățuște sălbatice salvate ieri, 9 ianuarie de pompierii sibieni, din apele înghețate ale Cibinului au trecut noaptea cu bine. Ele s-au aflat în grija reprezentanților Grădinii Zoologice Sibiu, unde au stat într-un padoc încălzit și într-un bazin cu apă caldă. În consecință, rațele sunt bine, reacționează și mânăncă, iar lăbuțele lor nu au avut de suferit. Vor rămâne la Grădina Zoologică, până trece valul de ger.
Ieri, pompierii sibieni au fost chemaţi să salveze două raţe sălbatice blocate în gheaţă pe râul Cibin. Unul dintre pompieri a intrat până la brâu în apa îngheţată şi ajutat de colegii săi a reuşit să scoată cele două păsări.

spot_img
spot_img
Ultimele știri

FOTO: O femeie de 90 de ani a absolvit facultatea după o viață întreagă de așteptare. Și-a împlinit visul furat de comunism

A așteptat mai bine de șapte decenii pentru acest moment. La 90 de ani și-a împlinit visul pe care...

Știri pe același subiect