Summit european al silvicultorilor la Sibiu

Cele mai citite

Ministrul Mediului şi Pădurilor, Lazlo Borbely, va fi prezent la deschiderea oficială de joi, a Festivalul Internaţional al Silvicultorilor, găzduit de Direcţia Silvică Sibiu, în perioada 25-26 august. Festivalul este organizat de Regia Naţională a Pădurilor – Romsilva şi de Confederaţia Consilva. în prima zi a festivalului este programat un summit al conducerilor administraţiilor forestiere din ţările participante: România, Polonia, Bulgaria, Cehia, Croaţia, Republica Moldova. Apoi, în a doua zi, ministrul va participa la o şedinţă de lucru pe tema legislaţiei silvice cu reprezentanţii Ministerului Mediului şi Pădurilor, Regiei Naţionale a Pădurilor – Romsilva, ai Academiei Române, Academia de Știinţe agricole şi silvice ,,Gheorghe Ionescu – Sisesti” Progresul Silvic, Alianţa pentru Sănătate din România, Federaţia pentru Apărarea Pădurii şi directori ai direcţiilor silvice. Evenimentul este dedicat Anului Internaţional al Pădurilor.

I.M.

 

Publicitate

 

spot_img
Ultimele știri

Mesajul care ZGUDUIE scena politică: AUR ar avea 47% în sondaje. „Partidele pro-occidentale sunt obligate să se înțeleagă”

Sebastian Ghiță lansează un scenariu politic exploziv: „AUR – 47%! Partidele pro-occidentale sunt obligate să se înțeleagă”.Fostul deputat Sebastian...

Știri pe același subiect