Accident între două autoturisme în Sibiu. Un șofer a fost transportat de urgență la spital

Cele mai citite

Accident rutier în municipiul Sibiu, pe strada Ștefan cel Mare, unn bărbat de 60 de ani fiind transportat la spital după ce două autoturisme s-au ciocnit în cursul zilei de astăzi.

Potrivit informațiilor transmise de polițiștii din cadrul Biroului Rutier Sibiu, accidentul s-a produs în timp ce un sibian în vârstă de 73 de ani, aflat staționat pe strada Ștefan cel Mare, a încercat să iasă dintr-o parcare.

Din primele cercetări efectuate la fața locului, acesta nu ar fi acordat prioritate unui autoturism condus de un bărbat de 60 de ani, din localitatea Roșia, care circula în aceeași direcție, spre Daia.

În urma impactului, șoferul în vârstă de 60 de ani a fost rănit și a necesitat îngrijiri medicale. La locul accidentului a intervenit un echipaj cu medic din cadrul Serviciului de Ambulanță Județean Sibiu.

Publicitate

Victima a suferit un traumatism cranian acut și a primit îngrijiri la fața locului, după care a fost transportată la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Clinic Județean Sibiu.

Medicii au precizat că bărbatul era conștient și se afla în stare stabilă în momentul transportului.

Polițiștii continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate toate circumstanțele în care s-a produs accidentul rutier.

Îți mulțumim pentru că ai ales să te informezi din Sibiu 100%. Poate ai informații din comunitate și vrei să le împărtășești cu noi. Scrie un mesaj pe e-mail [email protected] sau WhatsApp 0752.060.007

spot_img
Ultimele știri

Rusia a închis Consulatul României de la Sankt Petersburg/ Nicușor Dan spune că România nu va reacționa

Președintele României, Nicușor Dan, a declarat joi că autoritățile române nu vor adopta măsuri suplimentare după decizia Federației Ruse...

Știri pe același subiect